Sertifika Yenileme Güncelleme Eğitimi

Sertifika Güncelleme Eğitimlerimiz

İlk Yardım Sertifikası Yenileme (Güncelleme) Eğitimleri

Sağlık Bakanlığı’ndan yetki belgesi alınmış olup, İlkyardım Yönetmeliği uyarınca tüm kurum ve kuruluşlarda bulundurulması zorunlu hale getirilen ‘İlkyardım Sertifikası almış ilkyardımcı’ yetiştirmeye yönelik ‘Temel İlkyardım Eğitimi ’vermektedir. Eğitimler, Sağlık Bakanlığı’ndan eğitmen sertifikasına sahip konusunda Uzman Eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Sertifika Yenileme Eğitiminin Süresi
Temel ilk yardım eğitiminin yarısıdır. Eğitim 8 saattir (1 gün) Eğitim sonunda CANSIN İLKYARDIM Eğitim Merkezimiz Tarafından 40 soruluk Teorik sınav yapılmaktadır. Teorik sınav notunun önemi olmaksızın eksik kalınan konular üzerinden maket üzerinde uygulamalarla eğitim tamamlanır Firma istekleri doğrultusunda
Eğitim alacak Firmanın Belirleyeceği Salonda
CANSIN Eğitim Merkezi salonunda (Bahçelievler/İstanbul)
Katılımcı firmanın organize ettiği mekanda verilebilmektedir.

Eğitimin Şekli
Eğitimler, etkin olabilmesi için her 10 katılımcı için 1 eğitmen düşecek şekilde verilmekte ve öğrenimi kolaylaştırmak amacıyla interaktif olarak örnek olaylar gösterilerek anlatılmakta, her katılımcının eğitim materyalleri üzerinde uygulanma yaparak öğrenmesi sağlanmaktadır. Eğitimde kullanılan materyaller (manken, sargı bezi, atel vb.) tarafımızdan temin edilmektedir.

İlk Yardımcı Sertifika Güncelleme Eğitimi Başvuru Şekli
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne Güncelleme Eğitimi alacak kişilerin isimleri bildirilir ve güncelleme sınavının yapılacağı gün belirlenir.Teorik sınava giren kişilerin aldığı notun önemi olmaksızın yetersiz oldukları konular belirlenir ve bu konulardan güncelleme eğitimi almaları sağlanır. güncelleme sınavında uygulama aşaması yok. Eksik konular üzerinden verilen eğitime istinaden eski ilkyardımcı kimlik kartları ve sertifikalar ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğüne yeni düzenlenen sertifika ve kimlik kartları bizim tarafımızdan ibraz edilir. Böylece geçerlilik süresi 3 yıl daha uzatılmış oluyor.

Güncelleme Eğitimine Katılacak Adayların Dikatine!!!
Eğitim öncesinde kursumuzu arayarak kayıt yaptırmaları gerekir
İlkyardımcı kimlik kartı
İlkyardımcı sertifikası
Bir adet resim
Bir adet T.C no: yazılı nufus cüzdanı fotokopisi

NOT: İlkyardımcı sertifikasını kaybetmiş olanlar gazete ilanı ile muracat etmelidir.İlkyardımcı kimliğini kaybedenler gazete ilanı ile başvurmalıdırHer ikisini kaybedenler GÜNCELLEME değil TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ’ne katılmalıdır.